Przeglądanie 11698 pozycji zakresu Grodzkie i ziemskie > Poznań > Rezygnacje > XVII wiek > Część 1.
[1]
2
3
4
5






Grodzkie i ziemskie > Poznań > Rezygnacje > XVII wiek > Część 1
Wojc. Bniński zap. dożyw. ż. Ter. Chełmskiej (f. 2)
Jerzy Romiejewski, s. Dawida R. z I i Barbara z Belęcina wd. 1-o v. po Janie Bielińskim z II małż. dożyw. (f. 3)
Krzysztof z Bnina Opaleński, wda pozn., śremski; kowelski sta, ol. Piotra wdy poznań., sty śrem., pobiedz., z ol. Zofji z Sztemberku Kostczanki i spadkobierca z innymi ol. Jerzego z Ostroroga Lwowskiego wedle zobow. ol. matki, danego ol. Janowi Opal. wdzie pozn. ście inowrocław., części dziedz. m. Lwówek i wsi: Kunina, Pakosławia, Chmielinka, Bolewice, Grudna, Komorowo, Zembowo, Gronsko, os. Konstantynowi i Janowi Leopoldowi z Bnina Opal., ss. o. Jana wdy pozn. za 50 tys. sprzedaje (f. 5v)
Konstanty z Bnina Opaleński m. rok 23-ci, s. o. Jana wdy pozn., ojca i ol. Aleks. z B. O. sty inowrocł. brata rodz. spadkobierca, wraz z Janem Leopoldem bratem swym rodz., w tow. op. Krzysztofa O. wdy poznań., brata stryj., wedle kontraktu działowego z br. Janem Leopoldem, m. Grodzisk i wsie: Kobelniki, Doktorowo, f. Wielki, Folwark zw. Młynie, Chrostowo z folw., Zdroi z f., Sulęcin z f., Kąkolewo z f., Bukowiec, Sworzyce, Ujazdek, Grablewo i Strzelce, oraz cz. Ptaszkowa W. z f. Ptaszkowa M., Dokowo Mokre z f., cz. w Suchym Dokowie z mł. wod. zw. Sandek, też d. Tomyśl z f., Witomyśl z f., Santop, Roza, młyn Bobrówka, mł. Mniszek, po ojcu i bracie spadłe, daje Janowi Leop. O. (f. 7v) a Jan Leopold, mający rok 16-ty, daje m. Lwówek z ff. koło miasta "Wojtostwo" i "Stolnikostwo", i wsie: Chmielinko z f., Bolewice, Grudna, Komorowo, Zembowo, Gronsko, z f. i młynami wod.: Wągielnia, Sąpolno i Mitręga zwanymi i cz. wsi Kunino z f., Pakosław z f., m. Trzciel z dw., folwark Stary Folwark, Hamer z f. i minę żel., Jabłonka, Rybojady i Siercz, m. Opalenica z zamkiem i wsiami: Sielinko z f., Porazyno z f., Jastrzębniki z f., Miechorzewo W. z f., Miechorzewo M., Rudniki z f., w pp. pozn. i kość. daje bratu rodz. Konstantynowi (f. 10v)
And. Sankowski, s. o. Franc. z I i Polixena z Bliźniewa, c. o. Jana Bliźniewskiego z ol. Heleny Radolińskiej dożyw. (f. 13v)
Jerzy Kosmowski, s. o. Jana pisarza gr. gn. zap. pos. 4. 000 złp. ż. Annie Potockiej, c. o. Samuela P. (f. 14v)
Jan Strachowski, s. o. Stanisł., ż. Kat. Katlewskiej, c. Mac. K. zap. pos. 3. 300 złp. (f. 15)
Stanisł. Czarnomski, s. o. Jana Cz., zap. pos. 900 złp. ż. Ewie Raczyńskiej, c. o. Wojc. R. (f. 18)
Wojciech Moraczewski, s. o. Piotra M., z miłości ojc. do dzieci swych zrodz. z Heleny Pozarowskiej, wś Chwałkowo i f. Wawino i las w Chociszewicach p. kość., w działach daje synowi Stefanowi M. (f. 21v)
Jan Kembłowski, s. o. Łuk. z I i Jadwiga Gałęzka wd. po Janie Piątkowskim z II małż. dożyw. (f. 23v)
Wojciech z Bytynia Kurnatowski, s. o. Dobrogosta, Zofji Kośmidrównie z Gruszczyc Gruszczyńskiej, c. Wojc. z ol. Jadwigi z Skrzypna Twardowskie, ż. swej zap. pos. 3. 000 złp. (f. 27v)
Bogusław Chłapowski, s. Mikoł., na Zakrzewie i 1/2 Belęcina w p. kość. Marjannie Breziance, c. Mikoł. z Zofji Zychlińskiej ż. przyszłej zap. pos. 20. 000 złp. (f. 28v)
Władysław Kuniński, s. o. Marcina, odebrał od X. And. Sokolnickiego komendarza pyzdr. i alt. ołt. prezbiterów w kość. pf. w Pyzdrach, 1. 500 złp. i tę sumę na cz. Gorazdowa i na Zydowie w p. pyzdr. zap. altaryście ołt. N. M. P. tamże po 150 złp. na wyd. (f. 30v)
And. Słupski, s. o. Jana S. ze Słup z Zofji Krzyszkowskiej, na 1/2 wsi Iwno i na 1/2 łąki za wsią Gromadno i Nowawieś nad Notecią w p. kc. Annie Twardowskiej c. Aleksandra ze Skrzypna T. burgrabiego zs. gn., ż. przyszłej, zap. pos. 7. 000 złp. (f. 31)
And. Łukomski, s. o. Jana Ł. z I i Anna z Tulibowa, c. o. Daniela T. sędziego zs. brzeskiego z II małż. dożyw. (f. 33v)
Jan Lipski s. o. Prokopa pis. zs. kalis., w im. sw. i brata rodz. Adama L., dziedzic wsi Lipe, spełniając zapis ol. ojca dany Janowi, Wojciechowi i Chryzostomowi Mycielskim, ss. o. Krzysztofa Myc., z r. 1622, na wsi Lipe p. kalis. kanonikom kolleg. średz., zap. 534 złp. z wsi Chłapowo, Dominowo i Srapki przez ol. Wojciecha Stanisł. Chłapowskiego sędziego zs. kalis. zapisane tejże kapitule w l. 1598-1600 (f. 34v)
Seweryn Bielicki cześnik inowrocł., s. o. Jana, dziedzic Borzęciczek p. pyzdr., wobec tego iż poprzedni dziedzic tej wsi Marcin Sulmowski, kupiwszy dobra Borzęciczki od ol. Krzysztofa Mycielskiego który tam wystawił kościół dla heretyków, murowany ten kościół katolikom przywrócił i chcąc erygować jako parafię, wieś Mycielinko, niedawno przez Krzyszt. Myciel. na sur. korzeniu lokowaną w r. 1610 zapisał, B. na Borzęciczkach s. 5. 000 złp. kościołowi i plebanom zap. na wyd. po 7 od 100 (f. 36)
Jakób Białoskórski, s. o. Sebastjana B., Zofji, c. o. Adama Golińskiego z ol. Zofji Złyńskiej, ż. swej zap. 1. 000 złp. pos. wedle kontr. ze Stefanem G. (f. 39)
And. Popowski, s. o. Mac. P., dz. 1/2 Kuszewa p. gn., w im. sw. i ż. Urszuli Sośnickiej, s. 1. 200 złp. odebraną od prob. w Popowie na 2 śladach Musiołowskim i Bialiczewskim w tej wsi X. Janowi Wolsztyniusowi paroch. w ks. op. zap. po 7% (f. 41v)
And. Jedlecki i Anna Wieluńska, c. o. Stanisł. z ol. Barb. z Tuchorzy, małż. dożyw. (f. 44v)
Przeglądanie 11698 pozycji zakresu Grodzkie i ziemskie > Poznań > Rezygnacje > XVII wiek > Część 1.
[1]
2
3
4
5





